Младежи на Нюкасъл победени от A-League All Stars
Breaking News | 2024-05-24 | 15:24:33

Нюкасъл приключи обиколката си в Австралия с огромна приятелска загуба, тъй като отбор, съставен предимно от младежи, беше победен с 8-0 от A-League All Stars.

Еди Хау направи големи промени в отбора, който победи Тотнъм с дузпи в сряда, като XI на Нюкасъл се състоеше от половин дузина тийнейджъри, докато всеки полеви играч беше на 22 или по-млад.

Триото на първия отбор Киърън Трипиър, ​​Елиът Андерсън и Луис Хол бяха оставени на пейката, когато Нюкасъл падна с 3-0 в рамките на 34 минути след голове на Бен Олд, Николас Миланович и Адам Тагарт.

Пълен работен ден в Мелбърн. #GlobalFootballWeek // #NUFCpic.twitter.com/JD9T5dacTj

— ФК Нюкасъл Юнайтед (@NUFC) 24 май 2024 г.

Четвъртият избор на вратар Марк Гилеспи, 32, беше победен за четвърти път след интервала, когато Апостолос Стамателопулос отбеляза, преди 17-годишният стопер Ейдън Харис да бъде въведен.

Харис беше победен от Стамателопулос преди Джейк Холман, Джордан Кортни-Пъркинс и Божидар Краев да запечатат разгрома на All Stars отбор, съставен от играчи от висшата лига на Австралия и Нова Зеландия.

Времето на това турне, само няколко дни след Сезонът във Висшата лига беше приключил и беше наречен „лудост“ и „лудост“ от бившия нападател и мениджър на Нюкасъл Алън Шиърър в мача на деня на BBC.